fbpx

Montáž posuvné pergoly

  • Home
  • Montáž posuvné pergoly

AKCE DO 31.12.2023:
ZDARMA KE KAŽDÉ PERGOLE:
MONTÁŽ A INTEGROVANÉ LED OSVĚTLENÍ HDD LUX VČETNĚ STMÍVAČE

Montáž posuvné pergoly

O odbornou montáž posuvné pergoly se postará náš profesionální tým, který má velké zkušenosti s montáží posuvných pergol.

Kvalitní montáž Vám zaručí dlouhou životnost pergoly a její bezproblémové používání.

Montáž posuvné pergoly provádí 2-3 montážní technici, kteří jsou proškoleni na instalaci. Pro lepší manipulaci při instalaci využíváme dva speciální elektrické montážní zvedáky KSF (nosnost jednoho zvedáku je 130 kg), které jsou uzpůsobeny na montáž a zaručí nám lepší manipulaci s hliníkovými profily a nábalem PVC látky. 

Montáž posuvné pergoly - elektrický zvedák KSF
Montáž posuvné pergoly – elektrický zvedák KSF

Montáž posuvné pergoly většinou trvá 1-2 dny v závislosti na podmínkách, stavební připravenosti a případného příslušenství.

Kotvení posuvné pergoly je buď na stěnu domu, do stropu nebo může být samostojná. V případě montáže na stěnu či strop je důležité při zaměření pergoly zjistit tloušťku zateplení a skladby celé stěny domu (tloušťka izolace, materiál izolace, tloušťka stěny, materiál zdiva a jiné). Pokud se jedná o instalaci do nezateplené fasády, tak používáme závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou Fischer. Jestliže je zdivo zatepleno, tak využíváme kotvící šrouby s přerušeným tepelným mostem jako standard (do tl. zateplení 200 mm) v kombinaci s certifikovanou chemickou maltou Fischer.

Velmi důležité je pevné ukotvení sloupků pergoly v přední části. Pokud se jedná o instalaci na betonovou základovou desku nebo betonovou patku, tak používáme šrouby do betonu. Pro bezproblémovou montáž posuvné pergoly doporučujeme velikost betonových patek 400 x 400 x 600 mm. Pokud zákazník nemá možnost zajistit si betonové patky, tak Vám je náš montážní tým připraví.

Elektroinstalace
Náš montážní tým disponuje jedním technikem, který je i elektrikář (má platnou vyhlášku č. 50). Pokud nemáte možnost zřídit samostatný kabel, tak si kabel můžeme přivedeme z nejbližšího možného místa, např. ze zásuvky v prvním nadzemním podlaží, ze zásuvky na terase, ze světla nebo z podkroví. Pergola nepotřebuje žádný zvláštní přívod. Standardně 230V, kabel CYKY 3×1,5 a 10A jistič. Stačí pouze jeden přívod i v případě, že bude mít pergola integrované osvětlení nebo boční zastínění ZIP screen.

Motor Somfy Pergola 60 iO je v pergole v místě, kde se pergola kotví ke zdi. Přívod elektro kabelu by neměl být na kraji nebo uprostřed z důvodu nástěnných držáku kolejnic pergoly.

  • SPECIÁLNÍ AKCE

    POSUVNÁ PERGOLA TREND

    INTEGROVANÉ LED OSVĚTLENÍ, STMÍVAČ A DÁLKOVÝ OVLADAČ ZDARMA

    NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Recent Posts