fbpx

Posuvná pergola CREA

 • Home
 • Posuvná pergola CREA
Pergotec pergola CREA
Pergotec pergola CREA
Pergotec pergola CREA
Pergotec pergola CREA
Posuvná pergola CREA
Pergola CREA - zastřešení restaurace
Pergola CREA - zastřešení restaurace
Posuvná pergola CREA - zastřešení terasy
Pergotec pergola CREA
 
next arrow
previous arrow

POSUVNÁ PERGOLA CREA

Hliníková posuvná pergola CREA je ideální pro zastřešení terasy. Pergola CREA umožňuje neomezenou montáž na rodinné domy, byty, restaurace, kavárny, hotely či pro jiné komerční využití. Posuvnou pergolu je možné instalovat na zeď domu (i zateplenou), dřevostavbu, kotvit ji do stropu (podbití, balkon a jiné) nebo ji instalovat jako samonosnou pergolu bez nutnosti kotvení do zdi. Pergola CREA může být ve dvou variantách – CREA (max. šířka 12m a max. výsuv 8m) a CREA PLUS (max. šířka 12m a max. výsuv 11m).  Pergola CREA se stahovací střechou může mít šířku téměř bez limitu a lze vyskládat vedle sebe několik pergol a spojit je do jedné. Odtok vody je standardně řešen pomocí odtokového předního profilu (okapu), který odvádí vodu vnitřkem sloupků pergoly.

 • SPECIÁLNÍ AKCE

  POSUVNÁ PERGOLA CREA

  LED OSVĚTLENÍ, SOMFY STMÍVAČ iO A SOMFY DÁLKOVÝ OVLADAČ SITUO 5 iO II ZDARMA

  NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA
Popis pergoly
Kvalitní designová posuvná pergola za bezkonkurenční cenu.

Posuvná pergola CREA

Hledáte zastřešení terasy? Designová a moderní hliníková posuvná pergola CREA s posuvnou střechou z nepromokavé třívrstvé PVC látky DICKSON (Francie) Vás ochrání před nepříznivým počasím a odolá i velmi silnému větru až do 117 km/h. Po zatažení látky pergoly Vám střecha nebrání ve výhledu na oblohu a v zimě nebude zatažená střecha bránit slunečním paprskům, které mohou vyhřívat Váš obývací pokoj.

Hliníková pergola CREA s posuvnou střechou je složena z těch nejkvalitnějších komponent od největších evropských výrobců:

Somfy
Scoal Simsek Aluminium
Dickson - PVC látky
Pulver
Elatech
Samsung

Posuvné pergoly CREA mají CE certifikát a ISO certifikaci.

Certifikáty

Posuvná pergola CREA - DETAILY

Hliníková posuvná pergola CREA je propracovaná do každého detailu a oceníte její design, funkčnost a dlouhou životnost.

Hliníková posuvná pergola CREA - VLASTNOSTI

Hliníková stahovací pergola CREA Vám poskytne ideální stínění terasy nebo ochranu před větrem či deštěm díky posuvné střeše a zároveň bude dokonalým designovým a dominantním prvkem Vaší terasy.
Pergolu můžete doplnit svislými ZIP screenovými roletami nebo dalšími funkčními a designovými doplňky (infrazářičeovladače Somfy iOinteligentní domácnost TaHoma), které Vám zajistí soukromí a komfort při posezení na terase a zároveň Vás ochrání před sluncem nebo větrem či deštěm.
Posuvnou pergolu Vám vyrobíme na míru a zajistíme profesionální montáž.

HLINÍKOVÁ KONSTRUKCE

Kvalitní extrudované hliníkové profily z vysoce kvalitní slitiny T6-6063 s práškovou barvou ve 4 povrchových úpravách – Lesk, Mat, Textura, Exclusive textura.

ZASTŘEŠENÍ PVC LÁTKOU

100% vodotěsná třívrstvá PVC látka DICKSON Blockout 850 gr/m2 (Francie) . UV stabilní, odolnost od -30°C do 70°C, snadná udržba s dlouhou životností.

ODOLNOST PERGOLY

Posuvná pergola CREA odolává díky masivní hliníkové konstrukci silnému větru až 117 km/h. Všechny spojovací materiály jsou z vysoce kvalitní nerezové oceli.

ZIP screenové rolety

Pro zastínění posuvné pergoly na přední straně nebo z bočních stran jsou ideální volbou právě ZIP screenové rolety. ZIP screenové rolety jsou odolné proti silnému větru díky speciálním vodícím lištám, které v sobě mají napínací mechanismus ZIP.

ZIP screenové rolety nabízíme od společnosti MINIROL, která je předním výrobcem v Evropě a jejich produkty představují synonymum pro špičkovou kvalitu za příznivou cenu.

Látky ZIP screenových rolet mohou mít ruzné barvy, průhlednost a kvalitu – tyto látky nabízíme od předních výrobců –  Serge 600, Soltis 92, Soltis 86 a také uplně neprůhledné látky, tzv. blockout.

ZIP screenové boxy dodáváme ve 3 velikostech (výškách boxu) 89 mm, 103 mm a 131 mm. Maximální rozměr rolety je šířka 5000 mm a výška 6000 mm nebo šířka 5000 mm a výška 4000 mm.  

Ovládání ZIP screenových rolet je pomocí motoru – Somfy iO, kde pro ovládání pergoly a ZIP screenových rolet Vám bude stačit jeden ovladač Somfy iO.

Vyhřívání prostoru pergoly

Pro vyhřívání prostoru posuvné pergoly nabízíme nástěnné elektrické infrazářiče od německé společnosti BURDA WORLDWIDE TECHNOLOGIES GMBH, které jsou kompatibilní s technologií iO od Somfy a infrazářič je možné ovládat pomocí jednoho vícekanálového ovladače Somfy Situo 5 iO II, Somfy Nina iO nebo chytré domácnosti TaHoma.

Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 3000W, kdy je možno na dálkovém ovladači Somfy iO II volit intenzitu záření v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Máme v nabídce i levnější infrazářiče od IQ-THERM CZ, které mají vlastní dálkový ovladač, ale nejsou kompatibilní s produkty Somfy, nelze je tedy ovládat jedním ovladačem jako posuvnou pergolu a LED osvětlení.

Infrazářiče Term2000 iO

Infrazářiče Relax Glass iO

Ovládání posuvné pergoly

Ovládání posuvné pergoly je možné pomocí dálkového ovladače Somfy Situo iO II, který může mít 1 nebo 5 řídících kanálů. Pokud je potřeba ovládat více zařízení než 5 (motor pergoly, LED osvětlení, 4x ZIP screenová rolety a infrazářič, tj. 7 kanálů), nelze již použít 5ti-kanálový ovladač Somfy Situo 5 iO II, ale dálkové ovladače Nina iO nebo Nina iO Timer, které umožňují ovládat až 50 iO zařízení (pergola, LED osvětlení, stmívání LED osvětlení, ZIP screenové rolety, infrazářiče a případně další zařízení jako jsou garážová vrata, vjezdová brána, rolety, osvětlení domu atd.). Dálkový ovladač Nina iO Timer má navíc funkci vytváření časových scénářů.

Veškerá ovládání můžeme napojit na řídící jednotku Somfy TaHoma, která Vám umožní odkudkoliv ovládat a automatizovat Vaši chytrou domácnost Somfy prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu či počítače.

Posuvná pergola CREA - REALIZACE

Rozměry pergoly

Rozměry pergoly CREA

Posuvná pergola CREA je nejoblíbenější varianta pro zastřešení terasy u našich zákazníků. Umožňuje montáž na zeď či strop nebo může být samostojná.

Posuvná pergola CREA je složená z extrudovaných hliníkových profilů z hliníkové slitiny nejvyšší kvality T6-6063, která zajišťuje maximální stabilitu konstrukce pergoly. Hliníkové profily jsou ošetřeny práškovou barvou a je možné vybrat barvy z našeho katalogu v provedení Lesk, Mat, Textura, Exclusive textura, ostatní barvy RAL možné za příplatek 5%. Stahovací střecha z 3-vrstvého 100% nepromokavého PVC od předního výrobce DICKSON (Francie) zajišťuje snadnou údržbu včetně odolnosti proti povětrnostním vlivům a teplotám -30°C do 70°C a je UV stabilní.

Posun střechy pergoly zajišťuje motor od předního výrobce Somfy určený přímo pro pergoly (Somfy Pergola 60 iO).

Posuvná pergola CREA se skládá z těchto hliníkových profilů:

 • Sloupky pergoly – 100 x 130 mm
 • Krokve pergoly – 80 x 135 mm CREA a 110 x 180 mm CREA PLUS (umožňují posun střechy pomocí kolejnicových vozíků)
 • Odtokový profil (okap) – 160 x 160 mm
 • Patka pergoly
 • Látkové profily – krajní 80 x 60 mm, prostřední 55 x 67 mm
 • Krycí plech zatažené střechy

Posuvné pergoly CREA nabízíme ve dvou variantách – CREA (max. šířka 12m a max. výsuv 8m) a CREA PLUS (max. šířka 12m a max. výsuv 11m).

Posuvná pergola CREA – rozměry

Pergola CREA rozměry

Posuvná pergola CREA PLUS – rozměry

Pergola CREA PLUS rozměry

Moduly pergoly CREA

Posuvná pergola CREA se skládá z tzv. modulů a těchto modulů může být 1, 2 a 3. Pergola s jedním modulem (2 sloupky) má maximální rozměr 4.500 x 8.000 mm, provedení ze dvou modulů (3 sloupky) pak 9.000 x 8.000 mm a maximální rozměr je pergola se třemi moduly (4 sloupky) a to 12.000 x 8.000 mm. Pergoly s posuvnou střechou se dají spojovat vedle sebe a vytvořit tak nekonečně dlouhou pergolu.

Barvy konstrukce

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PERGOLY

Konstrukce posuvné pergoly je povrchově upravená kvalitní technologií práškovou barvou od výrobce Pulver

Z našeho katalogu si můžete vybírat ze 4 povrchových provedení, a to – Lesk, Mat, Textura a Exclusive Textura. Lesk a Mat jsou bez příplatku a za příplatek 5% jsou barvy z řady Textura a Exclusive Textura, kde nabízíme z této řady jednu barvu bez příplatku a to ON617, která je velice oblíbená.

Na zakázku si můžete vybrat jakoukoliv barvu ze stupnice RAL – Lesk, Mat, Textura a Exclusive Textura (za příplatek 5%). Barvy na zakázku mohou prodloužit dobu dodání pergoly o cca 2 týdny.

Barvy zobrazené na monitoru či telefonu jsou orientační a závisí vždy na nastavení monitoru.
Katalogy barev (reálné provedení) Vám rádi ukážeme při prohlídce ukázkové pergoly nebo při zaměření Vaší pergoly.

Barvy LESK

Barvy TEXTURE

Barvy EXCLUSIVE TEXTURE

Barvy PVC látky

BARVY VODOTĚSNÉ PVC LÁTKY

Zastřešení posuvné pergoly je vytvořeno třívrstvou PVC látkou DICKSON (Francie).

100% vodotěsná třívrstvá PVC látka DICKSON je UV stabilní, odolnost od -30°C do 70°C, snadná udržba s dlouhou životností.

Nabízíme i PVC látky od výrobce Serge Ferrari.

Barvy zobrazené na monitoru či telefonu jsou orientační a zavisí vždy na nastavení monitoru.
Katalogy PVC látek (reálné provedení) Vám rádi ukážeme při prohlídce ukázkové pergoly nebo při zaměření Vaší pergoly.

DICKSON SUNBLOCK

DICKSON 3D CARBON

DICKSON LIN MOSAIC

DICKSON BICOLOR

Motor a LED osvětlení

MOTOR A LED OSVĚTLENÍ

Pro stahování posuvné střechy pergoly používáme motory Somfy Pergola 60 iO.

Motor Somfy Pergola 60 iO

Pohon pro všechny typy pergol s integrovaným přijímačem iO se zpětnou vazbou připravený pro plnohodnotné připojení do chytré domácnosti Somfy TaHoma.
Veškeré produkty Somfy odebíráme přímo od českého zastoupení Somfy, spol s.r.o.

KOMFORT

 • ochrana proti slunci, řízení prostupu světla a teploty
 • radiové dálkové ovládání
 • přesná mezipoloha «MY»
 • perfektní napnutí látky
 • možnost ovládání pergoly, osvětlení apod. jedním ovladačem

OCHRANA

 • možnost připojení sluneční a větrné automatiky

LED OSVĚTLENÍ PERGOLY

Každá pergola je vybavena LED osvětlením, stmívačem Somfy iONYNÍ AKCE – LED OSVĚTLENÍ ZDARMA.

Nabízíme 2 druhy LED osvětlení:

– Standard Spot (bodové světlo) – bíla, denní žluta nebo oranžová barva
– HDD Lux LED (integrované osvětlení do látkových profilů) – bíla, denní žluta nebo oranžová barva

Somfy stmívač iO
Stmívatelný přijímač pro dálkového ovládání Somfy Situo 5 iO na ovládání vnitřních i venkovních LED světel.

Posuvnou pergolu tak můžete ovládat jedním ovladačem Somfy Situo 5 iO – motor Somfy iO, LED osvětlení a stmívání světel.

Recent Posts