fbpx

Posuvná pergola SPECTRA

 • Home
 • Posuvná pergola SPECTRA
previous arrow
next arrow
Slider

AKCE DO KONCE KVĚTNA:
LED OSVĚTLENÍ, STMÍVAČ SOMFY iO A PĚTIKANÁLOVÝ DÁLKOVÝ OVLADAČ SOMFY SITUO 5 iO II ZDARMA

POSUVNÁ PERGOLA SPECTRA

Posuvná pergola SPECTRA je NOVINKOU na českém trhu a vyniká originálním designem se zaoblenými nosnými profily (krokvemi). Pergola SPECTRA umožňuje neomezenou montáž na rodinné domy, byty, restaurace, kavárny, hotely či pro jiné komerční využití. Posuvnou pergolu je možné instalovat na zeď domu (i zateplenou), dřevostavbu, kotvit ji do stropu (podbití, balkon a jiné) nebo ji instalovat jako samonosnou pergolu bez nutnosti kotvení do zdi. Pergola SPECTRA může být ve dvou variantách – SPECTRA (max. šířka 12m a max. výsuv 8m) a SPECTRA PLUS (max. šířka 12m a max. výsuv 11m).  Pergola SPECTRA s posuvnou střechou může mít šířku téměř bez limitu a lze vyskládat vedle sebe několik pergol a spojit je do jedné. Odtok vody je standardně řešen pomocí odtokového předního profilu (okapu), který odvádí vodu vnitřkem sloupků pergoly.

 • SPECIÁLNÍ AKCE

  POSUVNÁ PERGOLA SPECTRA

  LED OSVĚTLENÍ, SOMFY STMÍVAČ iO A SOMFY DÁLKOVÝ OVLADAČ SITUO 5 iO II ZDARMA

  NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA
Popis pergoly
Kvalitní designová posuvná pergola za bezkonkurenční cenu.

Posuvná pergola SPECTRA

Designová a moderní hliníková posuvná pergola SPECTRA s posuvnou střechou z nepromokavé třívrstvé PVC látky DICKSON (Francie), která Vás ochrání před nepříznivým počasím a odolá i velmi silnému větru až do 117 km/h. Po zatažení látky pergoly Vám střecha nebrání ve výhledu na oblohu a v zimě nebude zatažená střecha bránit slunečním paprskům, které mohou vyhřívat Váš obývací pokoj.

Posuvná pergola SPECTRA je složena z těch nejkvalitnějších komponent od největších evropských výrobců:

Somfy
Scoal Simsek Aluminium
Dickson - PVC látky
Pulver
Elatech
Samsung

Posuvné pergoly SPECTRA mají CE certifikát a ISO certifikaci.

Certifikáty

Posuvná pergola SPECTRA - DETAILY

Posuvná pergola SPECTRA je propracovaná do každého detailu a oceníte její design, funkčnost a dlouhou životnost.

Posuvná pergola SPECTRA - VLASTNOSTI

Posuvná hliníková stahovací pergola SPECTRA Vám poskytne ideální stínění nebo ochranu před větrem či deštěm díky posuvné střeše a zároveň bude dokonalým designovým a dominantním prvkem pro Vaši terasu.
Pergolu můžete doplnit svislými ZIP screenovými roletami nebo dalšími funkčními a designovými doplňky (infrazářičeovladače Somfy iOinteligentní domácnost TaHoma), které Vám zajistí soukromí a komfort při posezení na terase a zároveň Vás ochrání před sluncem nebo větrem či deštěm.
Posuvnou pergolu Vám vyrobíme na míru a zajistíme profesionální montáž.

HLINÍKOVÁ KONSTRUKCE

Kvalitní extrudované hliníkové profily z vysoce kvalitní slitiny T6-6063 s práškovou barvou ve 4 povrchových úpravách – Lesk, Mat, Textura, Exclusive textura.

ZASTŘEŠENÍ PVC LÁTKOU

100% vodotěsná třívrstvá PVC látka DICKSON Blockout 850 gr/m2 (Francie) . UV stabilní, odolnost od -30°C do 70°C, snadná udržba s dlouhou životností.

ODOLNOST PERGOLY

Posuvná pergola SPECTRA odolává díky masivní hliníkové konstrukci silnému větru až 117 km/h. Všechny spojovací materiály jsou z vysoce kvalitní nerezové oceli.

ZIP screenové rolety

Pro zastínění posuvné pergoly na přední straně nebo z bočních stran jsou ideální volbou právě ZIP screenové rolety. ZIP screenové rolety jsou odolné proti silnému větru díky speciálním vodícím lištám, které v sobě mají napínací mechanismus ZIP.

ZIP screenové rolety nabízíme od společnosti MINIROL, která je předním výrobcem v Evropě a jejich produkty představují synonymum pro špičkovou kvalitu za příznivou cenu.

Látky ZIP screenových rolet mohou mít ruzné barvy, průhlednost a kvalitu – tyto látky nabízíme od předních výrobců –  Serge 600, Soltis 92, Soltis 86 a také uplně neprůhledné látky, tzv. blockout.

ZIP screenové boxy dodáváme ve 3 velikostech (výškách boxu) 89 mm, 103 mm a 131 mm. Maximální rozměr rolety je šířka 5000 mm a výška 6000 mm nebo šířka 5000 mm a výška 4000 mm.  

Ovládání ZIP screenových rolet je pomocí motoru – Somfy iO, kde pro ovládání pergoly a ZIP screenových rolet Vám bude stačit jeden ovladač Somfy iO.

Vyhřívání prostoru pergoly

Pro vyhřívání prostoru posuvné pergoly nabízíme nástěnné elektrické infrazářiče od německé společnosti BURDA WORLDWIDE TECHNOLOGIES GMBH, které jsou kompatibilní s technologií iO od Somfy a infrazářič je možné ovládat pomocí jednoho vícekanálového ovladače Somfy Situo 5 iO II, Somfy Nina iO nebo chytré domácnosti TaHoma.

Infrazářiče dodáváme s účinností od 1500W do 3000W, kdy je možno na dálkovém ovladači Somfy iO II volit intenzitu záření v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Máme v nabídce i levnější infrazářiče od IQ-THERM CZ, které mají vlastní dálkový ovladač, ale nejsou kompatibilní s produkty Somfy, nelze je tedy ovládat jedním ovladačem jako posuvnou pergolu a LED osvětlení.

Infrazářiče Term2000 iO

Infrazářiče Relax Glass iO

Ovládání posuvné pergoly

Ovládání posuvné pergoly je možné pomocí dálkového ovladače Somfy Situo iO II, který může mít 1 nebo 5 řídících kanálů. Pokud je potřeba ovládat více zařízení než 5 (motor pergoly, LED osvětlení, 4x ZIP screenová rolety a infrazářič, tj. 7 kanálů), nelze již použít 5ti-kanálový ovladač Somfy Situo 5 iO II, ale dálkové ovladače Nina iO nebo Nina iO Timer, které umožňují ovládat až 50 iO zařízení (pergola, LED osvětlení, stmívání LED osvětlení, ZIP screenové rolety, infrazářiče a případně další zařízení jako jsou garážová vrata, vjezdová brána, rolety, osvětlení domu atd.). Dálkový ovladač Nina iO Timer má navíc funkci vytváření časových scénářů.

Veškerá ovládání můžeme napojit na řídící jednotku Somfy TaHoma, která Vám umožní odkudkoliv ovládat a automatizovat Vaši chytrou domácnost Somfy prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu či počítače.

Rozměry pergoly

Rozměry pergoly SPECTRA

Posuvná pergola SPECTRA je designová pergola se zaoblenými krokvemi, která bude budit obdiv Vašich sousedů. Umožňuje montáž na zeď či strop nebo může být samostojná.

Posuvná pergola SPECTRA je složená z extrudovaných hliníkových profilů z hliníkové slitiny nejvyšší kvality T6-6063, která zajišťuje maximální stabilitu konstrukce pergoly. Hliníkové profily jsou ošetřeny práškovou barvou a je možné vybrat barvy z našeho katalogu v provedení Lesk, Mat, Textura, Exclusive textura, ostatní barvy RAL možné za příplatek 5%. Stahovací střecha z 3-vrstvého 100% nepromokavého PVC od předního výrobce DICKSON (Francie) zajišťuje snadnou údržbu včetně odolnosti proti povětrnostním vlivům a teplotám -30°C do 70°C a je UV stabilní.

Posun střechy pergoly zajišťuje motor od předního výrobce Somfy určený přímo pro pergoly (Somfy Pergola 60 iO).

Posuvná pergola SPECTRA se skládá z těchto hliníkových profilů:

 • Sloupky pergoly – 100 x 130 mm
 • Krokve pergoly – 80 x 135 mm SPECTRA a 110 x 180 mm SPECTRA PLUS (umožňují posun střechy pomocí kolejnicových vozíků)
 • Odtokový profil (okap) – 160 x 160 mm
 • Patka pergoly
 • Látkové profily – krajní 80 x 60 mm, prostřední 55 x 67 mm
 • Krycí plech zatažené střechy

Posuvné pergoly SPECTRA nabízíme ve dvou variantách – SPECTRA (max. šířka 12m a max. výsuv 8m) a SPECTRA PLUS (max. šířka 12m a max. výsuv 11m).

Posuvná pergola SPECTRA – rozměry

Pergola SPECTRA rozměry

Posuvná pergola SPECTRA PLUS – rozměry

Pergola SPECTRA PLUS rozměry

Moduly pergoly SPECTRA

Posuvná pergola SPECTRA se skládá z tzv. modulů a těchto modulů může být 1, 2 a 3. Pergola s jedním modulem (2 sloupky) má maximální rozměr 4.500 x 8.000 mm, provedení ze dvou modulů (3 sloupky) pak 9.000 x 8.000 mm a maximální rozměr je pergola se třemi moduly (4 sloupky) a to 12.000 x 8.000 mm. Pergoly s posuvnou střechou se dají spojovat vedle sebe a vytvořit tak nekonečně dlouhou pergolu.

Barvy konstrukce

BARVY HLINÍKOVÉ KONSTRUKCE PERGOLY

Konstrukce posuvné pergoly je povrchově upravená kvalitní technologií práškovou barvou od výrobce Pulver

Z našeho katalogu si můžete vybírat ze 4 povrchových provedení, a to – Lesk, Mat, Textura a Exclusive Textura. Lesk a Mat jsou bez příplatku a za příplatek 5% jsou barvy z řady Textura a Exclusive Textura, kde nabízíme z této řady jednu barvu bez příplatku a to ON617, která je velice oblíbená.

Na zakázku si můžete vybrat jakoukoliv barvu ze stupnice RAL – Lesk, Mat, Textura a Exclusive Textura (za příplatek 5%). Barvy na zakázku mohou prodloužit dobu dodání pergoly o cca 2 týdny.

Barvy zobrazené na monitoru či telefonu jsou orientační a závisí vždy na nastavení monitoru.
Katalogy barev (reálné provedení) Vám rádi ukážeme při prohlídce ukázkové pergoly nebo při zaměření Vaší pergoly.

Barvy LESK

Barvy TEXTURE

Barvy EXCLUSIVE TEXTURE

Barvy PVC látky

BARVY VODOTĚSNÉ PVC LÁTKY

Zastřešení posuvné pergoly je vytvořeno třívrstvou PVC látkou DICKSON (Francie).

100% vodotěsná třívrstvá PVC látka DICKSON je UV stabilní, odolnost od -30°C do 70°C, snadná udržba s dlouhou životností.

Nabízíme i PVC látky od výrobce Serge Ferrari.

Barvy zobrazené na monitoru či telefonu jsou orientační a zavisí vždy na nastavení monitoru.
Katalogy PVC látek (reálné provedení) Vám rádi ukážeme při prohlídce ukázkové pergoly nebo při zaměření Vaší pergoly.

DICKSON SUNBLOCK

DICKSON 3D CARBON

DICKSON LIN MOSAIC

DICKSON BICOLOR

Motor a LED osvětlení

MOTOR A LED OSVĚTLENÍ

Pro stahování posuvné střechy pergoly používáme motory Somfy Pergola 60 iO.

Motor Somfy Pergola 60 iO

Pohon pro všechny typy pergol s integrovaným přijímačem iO se zpětnou vazbou připravený pro plnohodnotné připojení do chytré domácnosti Somfy TaHoma.
Veškeré produkty Somfy odebíráme přímo od českého zastoupení Somfy, spol s.r.o.

KOMFORT

 • ochrana proti slunci, řízení prostupu světla a teploty
 • radiové dálkové ovládání
 • přesná mezipoloha «MY»
 • perfektní napnutí látky
 • možnost ovládání pergoly, osvětlení apod. jedním ovladačem

OCHRANA

 • možnost připojení sluneční a větrné automatiky

LED OSVĚTLENÍ PERGOLY

Každá pergola je vybavena LED osvětlením, stmívačem Somfy iONYNÍ AKCE – LED OSVĚTLENÍ ZDARMA.

Nabízíme 2 druhy LED osvětlení:

– Standard Spot (bodové světlo) – bíla, denní žluta nebo oranžová barva
– HDD Lux LED (integrované osvětlení do látkových profilů) – bíla, denní žluta nebo oranžová barva

Somfy stmívač iO
Stmívatelný přijímač pro dálkového ovládání Somfy Situo 5 iO na ovládání vnitřních i venkovních LED světel.

Posuvnou pergolu tak můžete ovládat jedním ovladačem Somfy Situo 5 iO – motor Somfy iO, LED osvětlení a stmívání světel.

Recent Posts